wp
5 Yıldır Türkiye'nin En Popüler Olan İnstagram Takipçi Sitesine Hoşgeldiniz.
En Popüler İnstagram Takipçi Satın Al Sitesi
instagram takipçi satın al

İnstagramdan para kazanmak 2019

İnstagramdan para kazanmak 2019
  • Anahtar Kelimeler: instagramdan para kazanmak 2019

Güncel piyasalar ve ticari yaşamın internet ortamına evrilmesi sebebiyle sosyal medyada bile ticaretin yapıldığı şu günlerde klasik ticaret kendisini bi’nevi hizmet ticaretine dönüştürmüş durumda. Bu da takdir edersiniz ki insanların sunabilecekleri hizmetlerin sınırı hayal gücüne göre değişiklik göstermeye başladı. Öyle ki bundan 5 yıl öncesine kadar instagramdan para kazanmak 2019 yılına oranla neredeyse %150 kat daha zordu. Fakat günümüz insanının günlük alışkanlıkları instagram gibi bir sosyal medya platformunu bile ekmek teknesi haline getirmiş bulunuyor.

Hatta kazançlar o kadar fazla ki sadece instagram üzerinden e-ticaret, sosyal ticaret veya sadece reklam yordamıyla asgari ücretin 3 katından fazla bile kazanan insanlar ortaya çıktılar. Firmalar hariç, kişisel ve mizahsen sayfaları ele alındığında bu gelir düzeyindeki artışın bir vergiye tabi tutulması gerektiğine karar veren hükümetler olmuştur. Bizim ülkemiz de bu kararı veren ülkeler arasında fakat yabancı kaynaklı olan İnstagram’a hiçbir şekilde müdahale şu günlerde mümkün değil gibi görünüyor. Halkımızın da dikkatini çeken bu güvenli kazanç kapısından, yani instagramdan para kazanmak 2019 yılının en popüler alternatif gelir yordamı olarak parmakla gösterilmeye başlandı bile. Bir sosyal medya paylaşım hesabının bile minimum 10 bin takipçiye sahip olması, o sayfanın sahibine haftalık en az 200 TL kazandırmasına yetmektedir. 10 Bin takipçinin yarısının karma aktiflik göstermesi bile bu rakamlara ulaşmaya yetiyor. 1 Milyon takipçiye ve istatistiksel olarak da %70’lik bir aktifliğe sahip olan bir sayfanın ise yayımlayacağı reklamlardan kazanacağı miktar aylık minimum 5000 TL civarında olacaktır. Bu hesaplamada haftalık paylaşım standart ücretleri baz alınmıştır.

Fakat sadece reklam vererek değil, instagramdan para kazanmak 2019 yılı itibariyle İnstagram’ın sahibi olan Facebook’un yaptığı ortak güncelleştirmelerle birlikte market oluşturmak suretiyle e-ticaret yaparak da mümkün görünmekte. Facebook Market ve İnstagram market sayfası oluşturarak güncel tasarımları kendini çıkarınıza kullanıp çok kolay bir şekilde büyük kitlelere ulaşmanız mümkün. Bugün Facebook üzerinden araba bile alınıp satılıyorken, bir takım eklentiler sayesinde benzer satışları direkt İnstagram üzerinden yapmak da mümkün. Bu şekilde bir gelir kapısından iki gelir stratejisi elde etmiş olursunuz.