Whatsapp İle Canlı Destek

İnstagramda engelleme nasıl yapılır

İnstagramda engelleme nasıl yapılır
30.08.2019 - 949

İnstagram bir çok kişinin kullanmış olduğu bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulamada her türlü insan ile karşılaşmanız mümkündür. Bizde şimdi size instagramda engelleme nasıl yapılır> konusundan bahsedeceğiz. Bazen sizi rahatsız ederler, sürekli mesaj atarlar veya yorum atarlar hatta ve hatta abuk subuk konuşup canınızı sıkabilirler. Bu yüzden bu kişileri engellemek ve onlar tarafından rahatsız edilmemek isteyebilirsiniz. İnstagram bizlere bu kişileri engellememizi ve onların sizin hesabınızı bir daha kesinlikle görmemesini, size mesaj yazamamalarını veya yorum yapamamalarını sağlıyor. Kısacası siz ile o kişinin arasındaki tüm yolları bir nevi kapatmış oluyor. Ama merak etmeyin bir kişiyi engellediğinizde onu engellemekten pişman olursanız bu engeli tekrar açabilirsiniz.

Şimdi sırasıyla birisini engellemek için yapmanız gereken işlemleri aşağıda liste halinde açıklayacağız.

1) Engellemek istediğiniz kişinin profiline girin.

2) Sağ üst tarafta bulunan 3 nokta iconuna tıklayın.

instagramda engelleme nasıl yapılır

3) “Engelle” seçeneğine tıklayın.

instagramda engelleme nasıl yapılır

4) Sorulan soruyu onaylayın.

instagramda engelleme nasıl yapılır

5) Başarı ile kullanıcıyı engellediniz.

instagramda engelleme nasıl yapılır


İnstagramda engel nasıl kaldırılır ?


Engellediğimiz birisinin engelini kaldırmak isteyebilirsiniz. Birisinin engelini kaldırırsanız o kişi sizin profilinizi normal bir instagram kullanıcısı gibi kolaylıkla görüntüleyebilir size mesaj yazabilir sizi takip ediyorsa paylaşımlarınızı beğenip yorum yapabilir aynı zamanda sizde onun profilini normal bir instagram kullanıcısı gibi görebilirsiniz. Engellemeyi kaldırma işlemi çok basittir bir kullanıcıyı istediğiniz zaman engelleyebilir ve istediğiniz zaman engelini kaldırabilirsiniz.

1) Engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcının profiline girin.
2) Sağ üst tarafta bulunan 3 nokta iconuna tıklayın.
3) “Engellemeyi Kaldır” seçeneğine tıklayın.
4) Sorulan soruyu onaylayın.
5) Başarı ile kullanıcının engellemesini kaldırdınız.

Gördüğünüz gibi engelleme işlemi bu kadar basit ve hızlıdır. İster canınızı sıkan birini engelleyin isterseniz o kişinin engelini kaldırın. Unutmayınki bir kişiyi engellerseniz o kişi sizinle hiçbir şekilde o hesap üzerinden iletişime geçemez. Tabiki bazı kişiler engellenmesine rağmen ısrarla başka hesaplar açıp o hesaplardan kişileri rahatsız edebiliyorlar. Sizde buna çare olarak engellediğiniz kişinin tüm diğer hesaplarını engelleyerek bir nebzede olsa sizi rahatsız etmesine engel olabilirsiniz. İnstagramın bir çok kullanıcısı olduğu için çevremizdeki hemen her insan instagram kullanmaktadır. Bazen instagramda olan engelleme özelliğinin gerçek hayattada olmasını istekte bunu sadece sosyal medya platformları üzerinden yapabilmekteyiz.

instagramda engelleme nasıl yapılır instagramda engelleme instagramda birisi nasıl engellenir