Whatsapp Canlı Destek Hattı

instagramda arama geçmişi silme neden kalktı

instagramda arama geçmişi silme neden kalktı
08.06.2019 - 1677

İnstagram gün geçtikçe büyüyen bir platform olduğu için sürekli olarak güncellemeler almaktadır. Yani siz bu yazıyı okurken bile instagram geliştiricileri halen instagramı daha iyi ve daha kullanışlı bir hale getirmeye çalışıyor. Bu güncellemeler bize yenilikler kazandırıyor ve uygulamayı daha rahat bir şekilde kullanabiliyoruz. Yapılan son güncellemelere ayak uydurmak zorda olsa kısa bir araştırma işlemi ile bu yenilikleri çözmek zor değildir. Geçtiğimiz günlerde yapılan güncelleme ile çoğu kişi instagramda arama geçmişi neden kalktı diye merak etmektedir. İnstagramda arama geçmişi silmek aslında kaldırılmadı instagram görünümü yenilendiği için bu işlem farklı bir menü altına taşındı.

İnstagramda arama geçmişi neden kalktı


Yukarıdada bahsettiğimiz gibi aslında bu kaldırılmadı şimdi arama geçmişinizi temizlemek için şu adımları takip ederek rahat ve kolay bir şekilde arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz.
İnstagramda arama geçmişi nasıl silinir

1. İnstagram profilinizi girin ve sağ üste tıklayın

instagramda arama geçmişi silme neden kalktı

Burada sağ üst köşede üst üste bulunan 3 çizgi işaretini göreceksiniz. Bu alan hesabınızı yönetmek ve bazı istatistikleri göstermek için bağlantıların bulunduğu bir sekme içermektedir.Resimde gösterildiği gibi bu alana tıklayın.
2. En altta bulunan ayarlar butonuna tıklayın

instagramda arama geçmişi silme neden kalktı

Ayarlar butonu sizin hesabınızı kontrol etmenizi sağlayan kısımları içermektedir. Bu kısımdan hesabınız ile ilgili tüm işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
3. Güvenlik seçeneğine tıklayın

instagramda arama geçmişi silme neden kalktı

Güvenlik seçeneği instagram hesabınız ile ilgili olan tüm güvenlik işlemlerini gerçekleştirmenizi sağlayan bir alandır. Buradan pek çok güvenlik seçeneğini aktif edebilir veya devre dışı bırakabilirsinizde.
4. Arama geçmişini sil butonuna tıklayın

instagramda arama geçmişi silme neden kalktı

Arama geçmişini sile tıkladığınızda sizi düz bir sayfa ve mavi yazı ile yazılmış olan bir buton karşılayacaktır.
5. Son olarak arama geçmişini sile tıklayın

instagramda arama geçmişi silme neden kalktı

Bu adımları takip ederek instagram üzerindeki daha önce yaptığınız aramaları içeren verileri silersiniz. Bu sayede bir başkası sizin hesabınıza baktığında daha önce instagramda kimleri aradığını veya neyi aradığınız göremez ve kolay bir şekilde hesabınızın güvenliğini sağlamış olursunuz.

Arama geçmişini neden silmeliyim ?
Arama geçmişini silmek sizin daha önce yaptığınız aramaları temizler. Eğer hesabınıza aileden biri veya bir arkadaşınız ve sevgiliniz bakıyor ise arama geçmişini sildiğinizde daha önce instagramda kimi incelediğini hangi etiketlere baktığı gibi verilere erişemez ve sizde acaba görecekmi gibi düşüncelere kapılmak zorunda kalmazsınız. Yinede ne olur ne olmaz mantığı ile hareket edip arama geçmişini silmeniz hesabınız ve sizin için daha iyi olacaktır.

instagramda arama geçmişi silme neden kalktı instagramda arama geçmişi silme kalktımı instagramda arama geçmişi silme