Whatsapp Canlı Destek Hattı

İnstagram popüler etiketler - İnstagram etiket sorunu

İnstagram popüler etiketler - İnstagram etiket sorunu
16.07.2020 - 564

Etiketler instagramın temel parçalarından biridir. Bir paylaşıma etiketsiz 10 etkileşim geliyor ise doğru ve stratejik kullanım ile etiket eklediğiniz paylaşımlarınıza 10 katı daha fazla erişim gelir. Şimdi etiket algoritmasından kısaca bahsedeceğim. Örneğin internette bir ürün araması yaptınız daha sonra başka sitelere başka konular için girdiniz. Bu web sitelerinde o arattığınız ürünler ile ilgili reklamlar çıkar buna internet dünyasında çerez denilir. İnstagramın etiket sistemi de bu mantığa kuruludur. Kullanıcılar ilgi alanlarına göre keşfet üzerinde içerik görürler. Bu da kullanıcıların instagramda zaman geçirmesini ve instagramın daha çok kazanmasını sağlar. Bu yüzden kendinize bir planlama yapıp instagram popüler etiketler kullanarak sayfanızı büyütebilir ve yeni türk takipçiler kazanabilirsiniz. İnstagram için bazı etiket stratejileri;

Doğru etiket kullanımı: Örneğin bir ayakkabı satışı için sayfanız var ve ayakkabı paylaşımları yapıyorsunuz. En çok yapılan hata paylaşım ile ilgisiz etiketler kullanmak. Yani bir ayakkabı desenleri paylaşımı yaptıysanız sadece o içerik ile ilgili etiketleme yapmalısınız. Çünkü o içeriğinizi bir şekilde keşfete çıkartsanız bile içerik ile alakasız tag bulunduğu için paylaşıma giren kişiler hızlı bir şekilde çıkacak ve gönderinizde geçirilen süre düşük olacak bu da sizin keşfetten hızlı bir şekilde çıkarılmanıza sebep olacaktır.

Etiket bulma araçları: İnternet üzerinde bir çok instagram popüler etiketleri bulmanıza yarayan araçlar bulunmaktadır. Bu araçlar seçtiğiniz konu ile ilgili en çok kullanılan etiketleri size gösterir ve kullanmanızı sağlar. Bu araçları kullanarak popüler olarak kullanılan ve iyi etkileşim getiren etiketleri toplayabilirsiniz.

İnstagram etiket sınırı: Bir gönderide maximum 30 etiket kullanabilirsiniz. 30 etiketi aşan taglar otomatik olarak instagram tarafından silinir ve o şekilde paylaşır. Sürekli olarak 30 etiket paylaşmak veya bu limiti aşan etiket paylaşmak sizin hesabınıza limitler getirilmesini ve uzun süre bu limitlerin kaldırılmamasına sebep olur bu yüzden sadece ihtiyacınız kadar etiket kullanın ve mümkün ise paylaşımınızda maximum 10 etiket bulundurun.

İnstagram etiket engeli: İnstagram tarafından bir kullanıcıya fazla etiket kullanımından dolayı getirilen engel sistemi. Tebrikler, yukarıda yazan maddeyi ihlal ettiniz ve instagram tarafından etiket kullanmanız bir süreliğine yasaklandı. Bu durumda hiçbir paylaşımınızda etiket kullanamazsınız ve bir süre boyunca bu şekilde sade paylaşım yapmanız gerekmektedir.

İnstagram Popüler Etiketleri Tespit Etme: Bir gönderi paylaşacaksınız ve etiket konusunda kararsız kaldınız bu noktada bir etiketin türevlerini yazmak istiyorsunuz. O zaman bu açıklayacaklarımıza dikkat edin. Bir telefon kapağı satışı sayfanız olduğunu düşülenim ve #telefonkapaklari etiketini kullanacaksınız. Ama #telefonkapakfiyatinekadar etiketini de paylaşmak istiyorsunuz. Neden böyle bir şey yapıyorsunuz ki? Siz olsanız aramada bu şekilde uzun ve karmaşık bir kelime aratırmıydınız? Tabi ki hayır. O zaman kullanıcıların aratmayacağı veya ilgilenmeyeceği kelimeleri etiket olarak paylaşmanıza gerekte yoktur. Popüler olarak kullanım ve aranma hacmine sahip olmayan etiketler sizin hesabınıza tedbir yani engel getirilmesine sebep olabilir. Bu yüzden bir etiketi kullanmadan önce o etiketteki paylaşımların ne kadar beğeni & yorum aldığına bakabilir veya etikete tıklayarak paylaşılan gönderilerin ne kadar yeni olduğunu inceleyerek popülerliğini tespit edebilirsiniz.

İnstagram etiket hilesi: Böyle bir hile yok aldanmayın. Sadece doğru bir şekilde etiketlerinizi yönetme ve kullanma var.

İnstagram etiket oluşturucu: Tüm makaleyi okudunuz ve artık etiket oluşturma sitelerini bulmak istiyorsunuz. Bunca bilgiyi size boşuna vermiyoruz. Aklınızın bir köşesine yazın ne kadar çok araç kullanırsanız kullanın her sayfanın stratejisi farklıdır. Bu yüzden ne olursa olsun kendi etiketleme yönteminizi kullanın.

İşte bazı instagram popüler etiketlerin tespiti için kullanılan ve instagram etiket sorunu hatasına derman olabilecek siteler

1.Tagsfinder

\"instagram

Bu site üzerinden Türkiye’ de hedef kelimeyi yazdıktan sonra size o etiketin ülkemizde en çok kullanılan 30 türünü veriyor. Aynı zamanda etiketlerin içerisinde özellikle geçmemesini istediğiniz kelimeler var ise bunları da ayırabilmenize olanak sağlıyor. Dilerseniz de o hastagleri ilgili etiket veya benzer etiket olarakta ayırabilirsiniz.

 

2.Keywordtool.io

\"instagram

Tam bir etiket canavarı ! Bu araçta ülkelere göre hastag araması yapabilirsiniz. Bir önceki site gibi sadece 30 tane etiket değil, popüler olarak sistem tarafından tespit edilen tüm etiketleri gösterir ve seçme şansını size bırakır. Ayrıca hangi etiketin instagram genelinde kaç defa kullanıldığının sayısını da verir bu da en popüler etiketi bulmanızı sağlar. Bu sitedeki bir özellikte etiketleri en popüler ve hiç kullanılmayan olarak gösterme seçeneğidir. Fonksiyon aslında gereksiz görünse de çok etkilidir. Hiç kullanılmayan etiketleri sizde içeriğinize eklemezseniz daha doğru etiket ile daha çok etkileşim alabilirsiniz. Yine bu siteden etiket ararken kullanılmasını istemediğiniz etiketleri ayırarak aradığınız sonuca ulaşabilirsiniz ve bir özellik daha site üzerinde sadece instagram değil en popüler sosyal medya siteleri içinde etiket araması yapabiliyorsunuz. Twitter, Google, Play Store gibi bir çok site için seçenek mevcut.

3.All-hastag

\"instagram

Farklı algoritmalar kullanarak kullanıcılarına daha çok sonuç göstermeye odaklanmış bir sistem. Bu sistem hedef etiketi yazdığınızda dünya çapında en çok kullanılan etiketler ile birleştirip tam bir etiket haline dönüştürüyor ve mükemmel bir sonuç almanızı sağlıyor. Tabi sizin yine o kelimenin kullanım oranını kontrol etmenizde fayda var. Diğer bir özellikte canlı etiket tespiti. Buda canlı yayın esnalarında kullanılan popüler etiketleri topluyor bunu canlı yayınlarınızda veya normal paylaşımlarda kullanarak gönderilerinizin keşfete çıkmasına olanak sağlayabilirsiniz. Hastag analiz özelliğinide kullanıp yukarıda bahsettiğimiz gibi etiketin popülerliğini doğru bir şekilde analiz edebilirsiniz. Kelimeleri bulması ve göstermesi biraz zaman alabiliyor.

Peki herşeyi doğru yapmanıza rağmen etiket engelini bir şekilde almayı başardınız. Öncelikle sizi yürekten kutluyoruz 😊. Ama üzülmeyin biz sosyal merlin olarak bu etiket engeline de bir çözüm ürettik. Tabi ki instagramda bir çok derdin dermanı olan etkileşim sayını arttırma işlemiyle instagram etiket engeli nasıl kaldırılır diye düşmenize gerek kalmadan hesabınızı normale döndürebilirsiniz. Bunun için sitemizde bulunan ve oldukça etkili olan instagram etkileşim satın al paketlerimizden faydalanarak paylaşımlarınızın etkileşim ve erişim sayısını arttırabilir ve bu sayede instagramın sizin engelinizi kaldırmasını sağlayabilirsiniz. Belki ne alaka diye düşünüyor olabilirsiniz. İnstagram şuna bakıyor bu kişi bunca etiketi kullanmış ceza almış ama o paylaşıma erişim gelmiş mi acaba? Eğer erişim sayınız artmış ise instagram size etiket engeli verdiği için pişman oluyor ve engelinizi kaldırarak normal bir şekilde hesabınızı kullanmaya devam etmenize olanak sağlıyor.

 

Etkileşim arttırma paketlerimiz bir çok instagram engeli için çözüm niteliğindedir. Erişim sayınızı arttırarak instagramın sizi popüler bir hesap olarak algılamasını ve sizin sayfanızı desteklemesini, daha çok göstermesini, paylaşımlarınızı keşfete çıkarmasını sağlayabilirsiniz.

instagram etiket sorunu instagram popüler etiketler instagram etiket bulucu instagram etiket oluşturma instagram hastag bulma instagram etiket engeli