Whatsapp Canlı Destek Hattı

instagram işletme hesabı açma

instagram işletme hesabı açma
15.07.2020 - 766

Ticari olarak instagramı kullanmak istiyorsanız instagram işletme hesabı tam size göre. İşletme profili ile normal bir hesaptan farklı olarak daha fazla istatistik görebilir ve satışlarınızı buna göre yürütebilirsiniz. Standart bir instagram hesabında gönderi istatistiklerini kimlere eriştiğinizi ve etkileşim sayılarını göremezsiniz. Ama işletme hesabı açarak bir gönderinin ne kadar beğeni aldığını kimlerin o gönderiyi arkadaşlarına gönderdiğini kaç kişinin kaydettiğini etkileşim sayısını, keşif oranlarını, kaç kişinin ana sayfadan veya keşfetten paylaşımınızı gördüğü gibi verileri görebilirsiniz. Bu sayede o içeriğin insanların ilgisini çekip çekmediğini anlar ve bir sonraki paylaşım ve içeriklerinizi buna göre yöneterek daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Bu içerikte size aklınızdaki instagram işletme hesabı açmanın faydaları sorusuna yanıt vereceğiz.

Örnek İşletme Hesabının Paylaşım İstatistik Alanı

İnstagram işletme hesabı

Yukarıdaki görüntüden de anlayacağınız gibi detaylı bir şekilde tüm verileri görebilirsiniz. Peki bu veriler ne anlama geliyor?

Kalp simgesi: Bu sayı o gönderiyi paylaşan kişilerin sayısını ifade eder. Bunu normal bir hesap üzerinden de görebilirsiniz.

Yorum simgesi: Bu sayı paylaşıma kaç kişinin yorum yaptığını gösterir. Bunu da normal bir hesaptan görebilirsiniz.

Gönder simgesi: Paylaşımınızı kaç kişinin bir arkadaşına özel mesaj yolu ile gönderdiği anlamına gelir. Paylaşım sizi takip eden veya etmeyen bir kişi tarafından bir başkasına gönderildiğinde buradaki sayı artar. Bu hesabınız ve paylaşımlarınız için iyi bir istatistiktir.

Kaydet simgesi: Yeni bir özellik olarak instagrama gelen kaydetme özelliği gönderilerin kişiler tarafından kaydedilmesine ve daha sonra tekrar bakılmasına olanak sağlıyor. Bu sayede insanlar sayfanız ile çok sayıda etkileşime geçebiliyor.

Profil Ziyaretleri: İşte en önemli ve en etkili değer. Profil ziyareti sayısı o gönderiyi herhangi bir alandan görüp sizin profilinizi ziyaret eden kişilerin toplamını içerir. Kullanıcılar profilinize paylaşımınız üzerinden girdikçe keşfete çıkma olasılığınız yükselir. Profil ziyareti arttırma işlemi için bizimle iletişime geçerek ücretli olarak profil ziyareti sayınızı arttırabilirsiniz.

Erişim: O gönderinin kaç kişiyle etkileşime geçtiği yani görüntülediğini ifade eder. Bu görüntüleme kullanıcıların kendi ana sayfasından veya keşfetten olabilir. Etkileşim arttıkça keşfete çıkma şansınız yükselir. Bu yüzden instagram etkileşim arttırma paketlerimizi linke tıklayarak inceleyebilirsiniz. Bu paketler etkileşim & erişim ve profil ziyaretinizi arttırır.

Keşif: Bu kısım yukarıda bahsettiğimiz tüm verilerin toplamını ve hangisinin nereden geldiği gibi bilgileri içermektedir. Bu verilerde en önemli olanlarını yukarıda da bahsettiğimiz şekilde satın alarak kısa sürede paylaşımlarınızı popüler bir hale getirebilirsiniz.

 

İnstagramın işletme hesaplarına özel olarak eklediği İstatistikler kısmında daha çok veri analizi mevcuttur.

Sizin için bu alanın görüntüsünü ve hangilerinin ne anlama geldiğini aşağıda açıklıyoruz.

1. İçerik

Burada hesabınız ile ilgili genel bir veri gösterilir. Paylaştığınız gönderilerin verilerinin toplamları bu alanda bulunur.

İnstagram işletme hesabı nasıl açılır

2. Hareketler

Tüm gönderilerinizin insanlar tarafından yapılmış olan erişim ve etkileşim sayıları, paylaşımlarınızın gösterim sayıları gün gün şeklinde haftalık olarak burada bulunur.

instagram işletme hesabı açma

3. Hedef kitle

İşte en can alıcı nokta. İdeal bir instagram profili olmak ve emeklerinizden verim almanız için bu alanı sürekli olarak inceleyip ilerleme planlarınızı buraya göre yapın.

instagram işletme profili nedir

Büyüme: Genel olarak sizi takip edenlerin ve takibi bırakanların 1 haftalık durumunu gösterir. Alanda bulunan çizgilere tıkladığınızda seçtiğiniz günde ne kadar takip işleminin yapıldığını daha net bir şekilde görebilirsiniz.

instagram işletme hesabı nedir

Başlıca Konumlar: Ticaret ile instagramdan daha çok gelir elde etmek isteyen kişiler bu alanı iyi bir şekilde incelemelidir. Örneğin İstanbul ilinde satış yapıyorsanız buradaki Şehirlerde İstanbul ilinin yüzdesinin daha çok olması gerekmektedir. Ülker içinde yine aynı durum geçerlidir. Eğer ülke çapında genel bir hizmet veriyorsanız o zaman planlama yaparken en çok etkileşime geçtiğiniz şehirler ile ilgili daha çok paylaşım yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

instagram işletme profili

Yaş Aralığı: Yine yukarıdaki gibi önemli bir noktada burası. Bir ürün satıyorsanız buradaki yaş oranları sizin için çok değerli bir sayıdır. Örneğin sattığınız ürün 25-34 yaş aralığını kapsıyor ise o yaş aralığında kaç kişinin sizinle etkileşime geçtiğini görebilirsiniz.

instagram işletme hesabına geçiş

Cinsiyet: Size dediğimiz gibi. Bu istatistikler bulunmaz bir nimet 😊. Çünkü burada hedef kitleniz ile ilgili genel olarak tüm verileri detaylı şekilde görüyorsunuz. Örneğin sadece bayanları ilgilendiren ürün satıyor veya paylaşım yapıyorsanız burada hedeflerinizin ne kadar isabet aldığını tam ve net bir şekilde görebilirsiniz.

instagram işletme hesabı nasıl yapılır

 

Bahsettiğimiz gibi işletme hesabının bir çok faydası var unutmayın analiz yapmadan hedeflerinize ulaşamazsınız. İşletme hesabıda analizleri inceleyerek sayfanızı bu yönde ilerleterek büyümenize olanak sağlıyor. Eğer istatistiklerinizin çok düşük olduğunu düşünüyorsanız sitemizde bu istatistiklerin tümünü yükseltebileceğiniz uygun fiyatlı paketlerimiz mevcuttur bunları satın alarak hesabınıza yatırım yapmış ve büyümüş olursunuz. Paketlerimiz ile ilgili aklınıza takılanları çekinmeden bize sorabilirsiniz.

 

İnstagram işletme hesabı nasıl açılır?

İşletme hesabı açmanız için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Profilinizde bulunan

  1. “Profili Düzenle” butonuna tıklayınız.
  2. Ardından çıkan sayfada İşletme seçeneğini seçiniz,
  3. Daha sonraki alanda devam butonuna tıklayın.
  4. Bir kategori seç isimli alan açıldığında işletme kategorinizi seçin arama alanına kategorinizi yazarak daha çok kategori görebilirsiniz.
  5. Kategoriyi seçtikten sonra “İletişim Bilgilerini Gözden Geçir” isimli alana geleceksiniz.
  6. Burada insanların sizinle iletişime geçmesini istediğiniz bilgileri yazın ve ileri butonuna tıklayın
  7. İleri butonuna tıkladıktan sonra artık işletme hesabınız aktif olacaktır.

İşletme hesabınız aktif olur olmaz hemen istatistikleri göremeyebilirsiniz. Bu istatistikler ortalama 3-4 gün içinde instagram tarafından yüklenmeye başlar. İnstagram işletme hesabınızın hızlı bir şekilde büyümesi için instagram takipçi satın al paketlerimizden yararlanabilir ve hesabınızdaki takipçi sayınızı yükselterek istatistiklerinizle satışlarınızı arttırabilirsiniz. Aynı zamanda instagram beğeni satın al ile paylaşımlarınızın beğeni sayısını çoğaltıp hesabınızı inceleyen kişilerede güven verebilirsiniz. Unutmayın bir hesap ne kadar etkileşime geçer ise o kadar çok kişinin sayfası fark etmesi doğru orantılı bir şekilde artar. Hedefleriniz doğrultusunda instagrama ufak miktarlar ile bütçe ayırıp satışlarınızı arttırmak için instagram etkileşim satın al paketlerimizide inceleyebilirsiniz.

İnstagram Etkileşim Satın Al

Size erişimlerin ne kadar önemli olduğunu altını çizerek detaylı bir şekilde anlattık. Erişim arttırmak için ya takipçi sayınızın çok yüksek olması ya da sürekli önceki takipçilerinizin paylaşımlarınıza bakması lazımki erişim sayınız artıp paylaştıklarınız keşfete çıkabilsin. Tabi bunu beklemek çok uzun ve zahmetli bir işlem bizde işletme hesapları için instagram etkileşim satın al paketlerini sunuyor ve bu hizmet ile yaklaşık 10 dakika içinde paylaşımlarının etkileşimlerinin artmasını sağlayıp keşfete düşmelerine yardımcı oluyoruz. Bu hizmetlerimizi aktif olarak kullanan bir çok kişi müşterimiz mevcuttur ve bu işlemden çok memnun kaldıklarını özellikle belirtmektedirler. Siz de erişimlerinizi arttırıp hızlı bir şekilde popüler bir instagram sayfası olmak istiyorsanız hemen menüde bulunan Diğer paketlerin altında olan etkileşim paketlerini inceleyebilirsiniz.

instagram işletme hesabı instagram işletme hesabı açma instagram hesabı nasıl açılır instagram işletme profili